Restrukturyzacja kredytów- komplet informacji co musisz znać


Restrukturyzacja kredytów w ostatnim okresie cieszy się coraz to większym zainteresowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic niesamowitego. Jak bowiem pokazują ostatnie badania przeprowadzone przez polski instytut badawczy ponad 2 miliony Polaków nie płaci w czasie swoich zadłużeń. Oznacza to, że z każdego roku przybywa jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swego długu. Duża liczba fachowców akcentuje to, że jeśli trend ten będzie się utrzymywać to może to przyczynić się do wielu tragedii rodzinnych, jest to konsekwencja w skali mikro. Choć już w skali makro wywołuje to bardzo negatywne skutki dla ojczystej ekonomii. Tzn. osoby nazbyt zadłużone gdy nie mają możliwości regulowania swych zobowiązań i pragnąc ustrzec się przed egzekucją komorniczą uchodzą w "szarą strefę" i wypadają w pewnym sensie z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem doradców kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak ostatecznych sytuacji a w momencie gdy osoba ma kłopoty pieniężne stosować stosowne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której to konsument nie posiada środków finansowych na spłatę kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobkowania bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewny czas lub obniżył wysokość rat.

W pewnych przypadkach restrukturyzacja kredytów opiera się na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która posada parę albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są stosunkowo drogie w obsłudze a w końcu zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest 1 tani kredyt konsolidacyjny.