Restrukturyzacja kredytów- wskazówki znawców na błyskawiczne wyjście z długów


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim zmiana organizacji w ich spłacie i jest stosowana przede wszystkim w momencie gdy kredytobiorca z przeróżnych względów nie radzi sobie z właściwą spłatą zaciągniętych deklaracji. Nie ma w tym wypadku większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Środek działania jest bardzo przybliżony.

W którym momencie restrukturyzacja kredytów jest wskazana?
Na tak postawione zapytanie nie ma niezbitej odpowiedzi. Każdy przypadek jest odrębny i narzuca konieczność odrobinę zmienionej taktyki postępowania. Świetnie jest wówczas gdy mamy swój domowy budżet w postaci formalnej np. wspaniałym rozwiązaniem jest uznany arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu jesteśmy w stanie w klarowny i przejrzysty sposób określić własne przychody i co w naszym wypadku jest bardzo ważne wydatki związane ze spłacaniem naszych kredytów. Właściwie jest gdy każdego miesiąca pozostaje nam jeszcze kwota wolna do skorzystania tzw. poduszka pieniężna.

Natomiast gdy zobaczymy, że poziom naszych wydatków niebezpiecznie przybliża się do sumy profitów to jest to sygnał alarmowy komunikujący o tym, że restrukturyzacja kredytów jest jak w stopniu daleko idącym wskazana. Nie możemy zwlekać z podjęciem decyzji gdyż zbytnia niefrasobliwość może być przyczyną niebezpiecznych trudności finansowych. Powinniśmy posiadać świadomość, iż np. w chwili kiedy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. 2-ie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie możemy do tego dopuścić. Zawsze bowiem nakłady powiązane z komornikiem będą wyższe niż dzisiejsze nakłady jakie jesteśmy zobowiązani wydać w stosunku do instytucji finansowej.