Restrukturyzacja kredytów według doświadczonego specjalisty pożyczkowego


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim zmiana organizacji w ich spłacaniu i jest używana przede wszystkim w sytuacji gdy kredytobiorca z rozlicznych względów nie radzi sobie z poprawną spłatą zaciągniętych zadłużeń. Nie ma w tym casusie większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Tryb działania jest niesłychanie zbliżony.

W jakim czasie restrukturyzacja kredytów jest potrzebna?
Na tak zbudowane pytanie nie ma niezbitej odpowiedzi. Każdy przypadek jest wyjątkowy i narzuca konieczność nieznacznie zmienionej taktyki postępowania. Właściwie jest wówczas gdy mamy swój domowy budżet w postaci formalnej np. doskonałym wyjściem jest uznany arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu możemy w zrozumiały i transparentny sposób określić własne dochody i co w naszym przypadku jest nader istotne koszty połączone ze spłatą naszych pożyczek. Właściwie jest gdy każdego miesiąca zostaje nam jeszcze kwota wolna do użytku tzw. poducha pieniężna.

Natomiast gdy dostrzegamy, że poziom naszych kosztów niebezpiecznie przybliża się do sumy zarobków to jest to sygnał alarmowy informujący o tym, że restrukturyzacja kredytów jest jak najbardziej wskazana. Nie możemy zwlekać z wykonaniem decyzji gdyż zbytnia niefrasobliwość może być źródłem niebezpiecznych problemów finansowych. Musimy mieć świadomość, że np. w momencie gdy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. dwie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. W każdej sytuacji bowiem ceny związane z komornikiem będą wyższe niż obecne nakłady jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do agencji bankowej.