Restrukturyzacja kredytów- kompilacja wiedzy dla kredytobiorcy


Funkcjonuję w branży finansowo- pożyczkowej od dobrych parunastu lat. Z biegiem czasu zacząłem widzieć jak sporym problemem w naszym polskim społeczeństwie jest sprawa długów. Więc też z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że bezkonkurencyjnym rozwiązaniem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z wielu zasadniczych względów. O tych przyczynach wspominam poniżej.

Restrukturyzacja w swoim podstawowym znaczeniu znaczy modyfikację organizacji. W aspekcie kredytów określa zmianę spobobów ich spłaty lub co częstokroć wiąże się z tym zabiegiem ich połączenie. Historia każdego użytkownika, który do mnie trafia jest z grubsza jednakowa. Rozpoczyna się za każdym razem od jednego kredytu np. na spędzenie dalekich wakacji. Przecież człowiek całe życie ciężko pracuje i niedużo ma z tego pożytku. Po wakacjach trzeba by doprowadzić do końca odnowienie mieszkania. Ile bowiem możemy bytować w mieszkaniu umeblowanym w stylu "późny PRL". Na tego rodzaju cel również możemy zaciągnąć jak wskazuje kampania marketingowa pociągający kredyt.

W tym momencie obnaża się niefrasobliwość dużej ilości użytkowników. Ponieważ bardzo duża grupa z nich nie zastanawia się nawet czy rzeczywiście w następnym miesiącu będzie posiadało zasoby finansowe na spłacenie swoich zaciągniętych zobowiązań. Niekiedy dochodzą do tego troski życiowe np. strata pracy i wówczas sprawa zaczyna być skomplikowana. Dobrze jest kiedy taka osoba najdalej w takim czasie zreflektuje się w swojej sytuacji i podejmie odpowiednie kroki. W takim przypadku bowiem restrukturyzacja kredytów jest w największym stopniu efektywna.

Przede wszystkim trzeba zainicjować rozmowy z bankami. Dzięki sprawnym rozmowom jesteśmy w stanie osiągnąć zawieszenie spłacanego kredytu i przetrwać "przykry" czas. Co więcej jest szansa zmniejszenia wysokości spłacanych rat a co za tym idzie zdołamy uporządkować nasz osobisty budżet.