Restrukturyzacja kredytów- podstawowe informacje dla zadłużonych


Funkcjonuję w branży finansowo- kredytowej od dobrych paru lat. Z biegiem czasu zacząłem widzieć jak wielkim kłopotem w naszym polskim społeczeństwie jest kwestia długów. Stąd też z czystym sumieniem mogę rzec, że bezkonkurencyjnym wyjściem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z paru zasadniczych aspektów. O tych powodach wspominam niżej.

Restrukturyzacja w swym głównym znaczeniu wyznacza zmianę organizacji. W kontekście kredytów wyznacza zmianę spobobów ich spłaty lub co częstokroć wiąże się z tym zabiegiem ich integracja. Historia pojedynczego klienta, który do mnie przychodzi jest z grubsza analogiczna. Rozpoczyna się za każdym razem od 1-ego kredytu np. na spędzenie egzotycznych wakacji. Wszak człowiek całe życie mozolnie pracuje i niedużo ma z tego przyjemności. Po wakacjach trzeba by zrealizować remont domu. Ile bowiem możemy funkcjonować w domu umeblowanym w stylu "późny PRL". Na taki cel również możemy zaciągnąć jak wskazuje kampania marketingowa pociągający kredyt.

W tym momencie odsłania się niefrasobliwość dużej liczby klientów. Bowiem bardzo duża grupa z nich nie zastanawia się nawet czy rzeczywiście w następnym miesiącu będzie miało zasoby finansowe na spłacenie swoich zaciągniętych pożyczek. Czasami dochodzą do tego problemy życiowe np. strata pracy i wówczas sytuacja zaczyna być trudna. Właściwie jest kiedy taka osoba nie później niż w takim czasie zreflektuje się w swojej sytuacji i podejmie należyte kroki. W takim przypadku bowiem restrukturyzacja kredytów jest najbardziej skuteczna.

Przede wszystkim trzeba zainicjować pertraktacje z bankami. Dzięki sprawnym rozmowom posiadamy możliwość otrzymać zawieszenie spłacanego kredytu i przetrwać "ciężki" czas. W dodatku jest możliwość redukcji wysokości spłacanych rat a co za tym idzie będziemy mogli naprawić nasz domowy budżet.