Restrukturyzacja kredytów jest coraz bardziej atrakcyjna nad Wisłą


Restrukturyzacja kredytów w ostatnim okresie cieszy się coraz to większym zainteresowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwacznego. Jak bowiem pokazują minione analizy zrobione przez polski instytut badawczy przeszło 2 miliony Polaków nie płaci w czasie swoich zobowiązań. Oznacza to, że z każdego roku wzrasta liczba ludzi zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swego zadłużenia. Duża liczba ekspertów sygnalizuje to, iż jeśli tendencja ta będzie się utrzymywać to może to doprowadzić do wielu tragedii rodzinnych, jest to wynik w skali mikro. Choć już w skali makro wytwarza to nader niekorzystne skutki dla rodzimej gospodarki. Tzn. ludzie nazbyt zadłużone gdy nie mają możliwości regulowania swoich zadłużeń i pragnąc ustrzec się przed komornikiem uchodzą w "szarą strefę" i wypadają jak mówią niektórzy z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem doradców kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak ostatecznych sytuacji a w momencie gdy osoba ma problemy finansowe wykorzystywać adekwatne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której klient nie posiada środków finansowych na spłatę kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobkowania bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewny okres lub zmniejszył wysokość rat.

W niektórych przypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która posada kilka albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są względnie drogie w obsłudze a przecież zdecydowanie wygodniejszym wyjściem jest jeden tani kredyt konsolidacyjny.