Restrukturyzacja kredytów- komplet informacji co powienieneś znać


Restrukturyzacja kredytów w ostatnim okresie cieszy się coraz to większym zaciekawieniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic zdumiewającego. Jak bowiem wskazują ostatnie badania zrealizowane poprzez krajowy instytut badawczy więcej niż 2 miliony Polaków nie spłaca w terminie swych zobowiązań. Oznacza to, iż z każdym rokiem przybywa osób zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swego zadłużenia. Mnóstwo znawców podkreśla to, że jeżeli tendencja ta będzie się utrzymywać to może to doprowadzić do wielu tragedii rodzinnych, jest to rezultat w skali mikro. Ale już w skali makro powoduje to nader negatywne skutki dla ojczystej gospodarki. Tzn. ludzie nadmiernie zadłużone gdy nie mają szans regulowania swoich zadłużeń i pragnąc ustrzec się przed komornikiem uciekają w "szarą strefę" i wypadają jak mówią niektórzy z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem konsultantów kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak ostatecznych sytuacji a w momencie gdy osoba ma problemy pieniężne aplikować właściwe rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której klient nie ma środków finansowych na spłacanie kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i utracił pracę a w związku z tym źródło zarobku bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewny okres lub obniżył wielkość rat.

W wybranych wypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada kilka albo nawet kilkanaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są stosunkowo kosztowne w obsłudze a przecież zdecydowanie wygodniejszym wyjściem jest 1 tani kredyt konsolidacyjny.