Restrukturyzacja kredytów według doświadczonego doradcy kredytowego


Restrukturyzacja kredytów w ostatnim czasie cieszy się coraz to większym zaciekawieniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwnego. Jak bowiem pokazują ostatnie analizy przeprowadzone przez lokalny instytut badawczy ponad dwa miliony Polaków nie płaci w czasie swych zobowiązań. Oznacza to, iż z każdym rokiem przybywa osób zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swojego długu. Wielu fachowców akcentuje to, że jeżeli trend ten będzie się utrzymywać to może to przyczynić się do dużej ilości tragedii rodzinnych, jest to skutek w skali mikro. Ale już w skali makro wytwarza to bardzo niekorzystne skutki dla krajowej ekonomii. Tzn. osoby za bardzo zadłużone gdy nie posiadają możliwości regulowania swych zobowiązań i pragnąc wystrzec się przed egzekucją komorniczą uchodzą w "szarą strefę" i wypadają jak wielu przekonuje z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem doradców kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak skrajnych sytuacji a w momencie gdy osoba ma problemy finansowe wykorzystywać odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której odbiorca nie posiada zasobów finansowych na spłacanie kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobku bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewien okres lub obniżył wielkość rat.

W niektórych przypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada kilka albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, że są dość drogie w obsłudze a w końcu znacznie lepszym wyjściem jest 1 niedrogi kredyt konsolidacyjny.