Restrukturyzacja kredytów w skomplikowanych czasach


Funkcjonuję w branży finansowo- pożyczkowej od dobrych parunastu lat. Z biegiem lat zacząłem widzieć jak wielkim kłopotem w naszym rodzimym społeczeństwie jest sprawa zadłużenia. Stąd też z czystym sumieniem mogę powiedzieć, iż najatrakcyjniejszym rozwiązaniem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z wielu głównych aspektów. O tych powodach wskazuję niżej.

Restrukturyzacja w swym głównym znaczeniu znaczy zmianę organizacji. W kontekście kredytów implikuje zmianę sposobu ich spłacania lub co w szeregu przypadków wiąże się z tym zabiegiem ich integracja. Historia każdego odbiorcy, który do mnie przychodzi jest z grubsza jednakowa. Zaczyna się zawsze od jednego kredytu np. na spędzenie tropikalnych wczasów. Gdyż człowiek całe życie ciężko pracuje i niedużo ma z tego pożytku. Po urlopie wypadało by wyremontować mieszkanie. Ile bowiem można funkcjonować w mieszkaniu umeblowanym w stylu "późny PRL". Na tego rodzaju cel również możemy zaciągnąć jak określa kampania marketingowa wspaniały kredyt.

W tym momencie odsłania się brak odpowiedzialności dużej liczby klientów. Ponieważ bardzo duża grupa z nich nie myśli nawet czy faktycznie w następnym miesiącu będzie posiadało środki finansowe na spłatę swoich zaciągniętych zadłużeń. Czasem dochodzą do tego strapienia życiowe np. utrata pracy i w takim przypadku sprawa zaczyna być skomplikowana. Dobrze jest kiedy taka osoba najpóźniej w takim momencie zreflektuje się w swojej sytuacji i podejmie odpowiednie kroki. Wówczas bowiem restrukturyzacja kredytów jest najbardziej efektywna.

Przede wszystkim należy zainicjować pertraktacje z bankami. Dzięki wprawnym pertraktacjom mamy możliwość otrzymać zawieszenie spłacanego kredytu i przetrzymać "ciężki" czas. Na dodatek jest możliwość redukcji poziomu opłacanych rat a co za tym idzie będziemy mogli naprawić nasz osobisty budżet.