Restrukturyzacja kredytów- doskonałe rozwiązanie dla dłużników


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim modyfikacja organizacji w ich spłacaniu i jest wykorzystywana przede wszystkim w sytuacji gdy kredytobiorca z różnych aspektów nie radzi sobie z właściwą spłatą zaciągniętych zadłużeń. Nie ma w tym kazusie większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Tryb działania jest nader przybliżony.

W jakim momencie restrukturyzacja kredytów jest wskazana?
Na tak postawione zapytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy przypadek jest specjalny i narzuca konieczność trochę zmienionej taktyki funkcjonowania. Dobrze jest wówczas gdy mamy własny domowy budżet w postaci formalnej np. idealnym wyjściem jest uznany arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu damy radę w jasny i przejrzysty sposób wskazać swe zarobki i co w naszym przypadku jest nader istotne wydatki powiązane ze spłatą naszych kredytów. Dobrze jest gdy każdego miesiąca pozostaje nam jeszcze kwota wolna do użytku tzw. poduszka pieniężna.

Ale już gdy zobaczymy, iż poziom naszych wydatków niebezpiecznie zbliża się do ilości przychodów to jest to znak alarmowy informujący o tym, iż restrukturyzacja kredytów jest jak w największym stopniu wskazana. Nie możemy czekać z wykonaniem decyzji ponieważ zbytnia niefrasobliwość może być przyczyną poważnych trudności kredytowych. Musimy posiadać świadomość, iż np. w momencie kiedy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić minimum dwie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie możemy do tego dopuścić. Zawsze bowiem nakłady powiązane z komornikiem będą wyższe niż obecne nakłady jakie jesteśmy zobowiązani wydać w stosunku do agencji bankowej.