Restrukturyzacja kredytów okiem doświadczonego konsultanta kredytowego


Pracuję w dziedzinie finansowo- pożyczkowej od dobrych kliku lat. Z biegiem lat zacząłem widzieć jak dużym kłopotem w naszym rodzimym społeczeństwie jest sprawa zadłużenia. Dlatego też z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż doskonałym wyjściem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z paru podstawowych aspektów. O tych powodach wskazuję poniżej.

Restrukturyzacja w swoim fundamentalnym znaczeniu wyznacza zmianę organizacji. W kontekście kredytów oznacza modyfikację sposobu ich spłaty lub co w szeregu przypadków wiąże się z tym zabiegiem ich połączenie. Historia pojedynczego klienta, który to do mnie przychodzi jest z grubsza porownywalna. Zaczyna się za każdym razem od 1-ego kredytu np. na spędzenie egzotycznych wczasów. Wszak człowiek całe życie mozolnie pracuje i niedużo ma z tego przyjemności. Po wczasach wypadało by wykonać remont domu. Ile bowiem można egzystować w mieszkaniu umeblowanym w stylu "późny PRL". Na tego rodzaju cel także można zaciągnąć jak wskazuje kampania marketingowa wspaniały kredyt.

W tym czasie objawia się niefrasobliwość dużej liczby użytkowników. Gdyż bardzo duża grupa z nich nie zastanawia się nawet czy faktycznie w kolejnym miesiącu będzie miało środki finansowe na spłacenie swoich zaciągniętych zobowiązań. Nieraz dochodzą do tego strapienia życiowe np. utrata pracy i wówczas sprawa zaczyna być trudna. Dobrze jest kiedy taka osoba najdalej w takim momencie zreflektuje się w swoim położeniu i podejmie stosowne kroki. Wtedy bowiem restrukturyzacja kredytów jest w najwyższym stopniu efektywna.

Przede wszystkim należy rozpocząć pertraktacje z bankami. Dzięki wprawnym negocjacjom posiadamy możliwość otrzymać zawieszenie spłacanego kredytu i przeżyć "trudny" okres. Na dodatek jest szansa zredukowania wysokości spłacanych rat a co za tym idzie jesteśmy wstanie uporządkować nasz osobisty budżet.