Restrukturyzacja kredytów okiem sprawdzonego eksperta pożyczkowego


Restrukturyzacja kredytów w ostatnim czasie cieszy się raz po raz większym zapotrzebowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic szczególnego. Jak bowiem wskazują ostatnie analizy przeprowadzone przez polski instytut badawczy więcej niż dwa miliony Polaków nie spłaca w terminie swych zadłużeń. Znaczy to, że z każdego roku przybywa ludzi zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swojego zadłużenia. Duża liczba znawców akcentuje to, że jeśli trend ten będzie się trzymać to może to przyczynić się do dużej ilości tragedii rodzinnych, jest to skutek w skali mikro. Jakkolwiek w skali makro sprawia to bardzo niekorzystne rezultaty dla krajowej ekonomii. Tzn. osoby nazbyt zadłużone gdy nie mają szans regulowania swoich zobowiązań i pragnąc wystrzec się przed komornikiem uciekają w "szarą strefę" i wypadają jak wielu przekonuje z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem konsultantów finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak skrajnych sytuacji a w czasie gdy osoba ma kłopoty finansowe zastosować odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której to konsument nie ma środków finansowych na spłacanie kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i utracił pracę a w związku z tym źródło zarobkowania bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewny czas lub obniżył wielkość rat.

W pewnych wypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która posada kilka albo nawet kilkanaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są relatywnie kosztowne w obsłudze a w końcu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest 1 niedrogi kredyt konsolidacyjny.