Restrukturyzacja kredytów w trudnych latach


Funkcjonuję w branży finansowo- kredytowej od dobrych parunastu lat. Z biegiem lat zacząłem zauważać jak sporym kłopotem w naszym polskim narodzie jest sprawa długów. Więc też z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że bezkonkurencyjnym wyjściem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z paru elementarnych aspektów. O tych przyczynach wskazuję poniżej.

Restrukturyzacja w swoim głównym znaczeniu znaczy zmianę organizacji. W aspekcie kredytów wyznacza zmianę sposobu ich spłaty lub co nierzadko wiąże się z tym zabiegiem ich konsolidacja. Historia pojedynczego użytkownika, który to do mnie trafia jest z grubsza zbliżona. Rozpoczyna się zawsze od 1-ego kredytu np. na spędzenie egzotycznych wczasów. Przecież człowiek całe życie ciężko pracuje i niedużo ma z tego przyjemności. Po wczasach wypadało by wyremontować dom. Ile bowiem można bytować w mieszkaniu umeblowanym w nurcie "późny PRL". Na tego typu cel również możemy zaciągnąć jak wskazuje kampania marketingowa atrakcyjny kredyt.

W tym czasie objawia się niefrasobliwość wielu klientów. Bowiem bardzo duża grupa z nich nie zastanawia się nawet czy rzeczywiście w następnym miesiącu będzie miało zasoby finansowe na spłacenie swoich zaciągniętych pożyczek. Nieraz dochodzą do tego strapienia życiowe np. utrata pracy i w takim przypadku sytuacja zaczyna być skomplikowana. Dobrze jest kiedy taka osoba nie później niż w takowym czasie zreflektuje się w swojej sytuacji i podejmie odpowiednie kroki. Wtedy bowiem restrukturyzacja kredytów jest w najwyższym stopniu skuteczna.

Przede wszystkim powinno się zainicjować negocjacje z bankami. Dzięki skutecznym pertraktacjom posiadamy możliwość otrzymać zawieszenie spłacanego kredytu i przetrwać "przykry" czas. W dodatku jest opcja obniżenia poziomu opłacanych rat a co za tym idzie zdołamy uporządkować nasz osobisty budżet.