Restrukturyzacja kredytów jest coraz to w większym stopniu popularna w Polsce


Restrukturyzacja kredytów w ostatnim czasie cieszy się coraz to większym zaciekawieniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic osobliwego. Jak bowiem wskazują minione badania zrobione poprzez lokalny instytut badawczy przeszło 2 miliony Polaków nie płaci w terminie swoich zobowiązań. Znaczy to, iż z każdego roku wzrasta ilość jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swojego zadłużenia. Mnóstwo fachowców akcentuje to, iż jeżeli trend ten będzie się trzymać to może to doprowadzić do wielu tragedii rodzinnych, jest to skutek w skali mikro. Jakkolwiek w skali makro powoduje to niesłychanie niepomyślne rezultaty dla ojczystej ekonomii. Tzn. ludzie za bardzo zadłużone gdy nie mają możliwości regulowania swoich zadłużeń i pragnąc ustrzec się przed egzekucją komorniczą uciekają w "szarą strefę" i wypadają jak wielu przekonuje z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem konsultantów finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak ekstremalnych sytuacji a w momencie gdy osoba ma kłopoty finansowe aplikować adekwatne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której klient nie posiada zasobów finansowych na spłacanie kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i utracił pracę a w związku z tym źródło zarobku bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewien okres lub obniżył wysokość rat.

W pewnych wypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada parę albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, że są dość drogie w obsłudze a w końcu zdecydowanie lepszym wyjściem jest jeden niedrogi kredyt konsolidacyjny.