Restrukturyzacja kredytów jest coraz to w wyższym stopniu atrakcyjna w Polsce


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim modyfikacja organizacji w ich spłacaniu i jest stosowana przede wszystkim w sytuacji gdy kredytobiorca z różnorakich względów nie radzi sobie z regularną spłatą zaciągniętych zadłużeń. Nie ma w tym przypadku większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Strategia działania jest bardzo zbliżony.

W którym momencie restrukturyzacja kredytów jest wskazana?
Na tak zbudowane pytanie nie ma bezdyskusyjnej odpowiedzi. Każdy przypadek jest specjalny i narzuca konieczność odrobinę zmienionej taktyki działania. Świetnie jest kiedy prowadzimy własny domowy budżet w postaci formalnej np. idealnym rozwiązaniem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu jesteśmy w stanie w zrozumiały i logiczny sposób wyznaczyć własne zarobki i co w naszym wypadku jest nader istotne koszty powiązane ze spłacaniem naszych kredytów. Dobrze jest gdy każdego miesiąca zostaje nam jeszcze suma wolna do użytku tzw. poduszka finansowa.

Z kolei gdy dostrzegamy, iż poziom naszych wydatków niebezpiecznie zbliża się do ilości przychodów to jest to znak alarmowy mówiący o tym, iż restrukturyzacja kredytów jest jak najbardziej wskazana. Nie możemy czekać z rozpoczęciem decyzji albowiem zbytnia niefrasobliwość może być źródłem niebezpiecznych kłopotów finansowych. Powinniśmy posiadać świadomość, iż np. w momencie gdy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. 2-ie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. Za każdym razem bowiem ceny powiązane z komornikiem mogą być wyższe niż teraźniejsze nakłady jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do agencji bankowej.