Restrukturyzacja kredytów- miniporadnik dla dłużników


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim zmiana organizacji w ich spłacaniu i jest używana przede wszystkim w momencie kiedy kredytobiorca z różnorodnych względów nie radzi sobie z prawidłową spłatą zaciągniętych deklaracji. Nie ma w tym kazusie większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Środek działania jest nader zbliżony.

W którym momencie restrukturyzacja kredytów jest potrzebna?
Na tak zbudowane zapytanie nie ma bezdyskusyjnej odpowiedzi. Każdy przypadek jest specjalny i narzuca konieczność nieco zmienionej taktyki funkcjonowania. Właściwie jest gdy prowadzimy swój domowy budżet w postaci formalnej np. doskonałym wyjściem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu jesteśmy wstanie w jasny i logiczny sposób określić swe zarobki i co w naszym wypadku jest nader ważne nakłady związane ze spłacaniem naszych pożyczek. Właściwie jest gdy każdego miesiąca pozostaje nam jeszcze kwota wolna do wykorzystania tzw. poduszka pieniężna.

Z kolei gdy widzimy, iż poziom naszych kosztów niebezpiecznie przybliża się do sumy zarobków to jest to sygnał alarmowy informujący o tym, iż restrukturyzacja kredytów jest jak w największym stopniu wskazana. Nie możemy zwlekać z rozpoczęciem decyzji bowiem zbytnia niefrasobliwość może być źródłem dotkliwych trudności finansowych. Musimy mieć świadomość, iż np. w chwili gdy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić minimum 2-ie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. Zawsze bowiem koszty powiązane z komornikiem mogą być wyższe niż dzisiejsze wydatki jakie jesteśmy zobowiązani wydać w stosunku do banku.