Restrukturyzacja kredytów- wszystko co musisz znać


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim zmiana organizacji w ich spłacie i jest używana przede wszystkim w momencie gdy kredytobiorca z rozmaitych względów nie radzi sobie z poprawną spłatą zaciągniętych deklaracji. Nie ma w tym wypadku większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Tryb postępowania jest niesłychanie przybliżony.

W którym momencie restrukturyzacja kredytów jest wskazana?
Na tak zbudowane pytanie nie ma bezdyskusyjnej odpowiedzi. Każdy przypadek jest wyjątkowy i wymaga nieco zmienionej taktyki działania. Właściwie jest kiedy mamy swój domowy budżet w postaci formalnej np. wybornym rozwiązaniem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu posiadamy możliwość w klarowny i przejrzysty sposób wyznaczyć swoje przychody i co w naszym przypadku jest bardzo ważne wydatki związane ze spłatą naszych pożyczek. Dobrze jest gdy każdego miesiąca pozostaje nam jeszcze kwota wolna do skorzystania tzw. poduszka finansowa.

Z kolei gdy zobaczymy, iż poziom naszych kosztów niebezpiecznie zbliża się do sumy przychodów to jest to znak alarmowy mówiący o tym, iż restrukturyzacja kredytów jest jak w największym stopniu wskazana. Nie możemy czekać z wykonaniem decyzji gdyż zbytnia niefrasobliwość może być przyczyną znaczących problemów kredytowych. Musimy posiadać świadomość, iż np. w chwili gdy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. dwie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie możemy do tego dopuścić. W każdej sytuacji bowiem ceny powiązane z komornikiem mogą być wyższe niż bieżące wydatki jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do agencji bankowej.