Restrukturyzacja kredytów okiem doświadczonego eksperta pożyczkowego


Restrukturyzacja kredytów w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zaciekawieniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwacznego. Jak bowiem demonstrują ostatnie analizy zrobione poprzez polski instytut badawczy przeszło 2 miliony Polaków nie spłaca w czasie swych zadłużeń. Znaczy to, że z każdego roku przybywa osób zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swojego zadłużenia. Mnóstwo ekspertów sygnalizuje to, że jeżeli trend ten będzie się trzymać to może to przyczynić się do dużej liczby tragedii rodzinnych, jest to rezultat w skali mikro. Ale już w skali makro sprawia to niesłychanie negatywne skutki dla ojczystej ekonomii. Tzn. ludzie za bardzo zadłużone gdy nie posiadają szans regulowania swoich zadłużeń i pragnąc wystrzec się przed komornikiem uciekają w "szarą strefę" i wypadają w pewnym sensie z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem konsultantów kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak skrajnych sytuacji a w czasie gdy osoba ma problemy pieniężne stosować adekwatne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której to odbiorca nie ma środków finansowych na spłacanie kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobku bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewny okres lub obniżył wysokość rat.

W niektórych przypadkach restrukturyzacja kredytów opiera się na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która posada parę albo nawet kilkanaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, że są względnie kosztowne w obsłudze a przecież znacznie lepszym rozwiązaniem jest jeden tani kredyt konsolidacyjny.