Restrukturyzacja kredytów jest coraz to bardziej atrakcyjna nad Wisłą


Restrukturyzacja kredytów w ostatnim czasie cieszy się coraz to większym zaciekawieniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwnego. Jak bowiem wskazują minione analizy zrealizowane przez lokalny instytut badawczy więcej niż 2 miliony Polaków nie spłaca w terminie swych zobowiązań. Znaczy to, że z każdego roku wzrasta liczba jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swego długu. Wielu znawców podkreśla to, iż jeżeli trend ten będzie się utrzymywać to może to doprowadzić do wielu tragedii rodzinnych, jest to efekt w skali mikro. Z kolei w skali makro sprawia to nader niepomyślne rezultaty dla ojczystej ekonomii. Tzn. ludzie nazbyt zadłużone gdy nie posiadają możliwości regulowania swych zobowiązań i pragnąc wystrzec się przed komornikiem uciekają w "szarą strefę" i wypadają jak wielu przekonuje z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem doradców kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak ostatecznych sytuacji a w czasie gdy osoba ma kłopoty pieniężne stosować odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której to odbiorca nie posiada środków finansowych na spłacanie kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobkowania bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewny czas lub obniżył wielkość rat.

W pewnych przypadkach restrukturyzacja kredytów opiera się na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada parę albo nawet kilkanaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, że są relatywnie kosztowne w obsłudze a w końcu zdecydowanie lepszym wyjściem jest jeden tani kredyt konsolidacyjny.