Restrukturyzacja kredytów- imponująca ścieżka do kredytowej niezależności


Działam w dziedzinie finansowo- kredytowej od dobrych kilkunastu lat. Z biegiem czasu zacząłem zauważać jak sporym problemem w naszym polskim narodzie jest kwestia zadłużenia. Stąd też z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż najwygodniejszym rozwiązaniem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z paru podstawowych względów. O tych przyczynach wskazuję poniżej.

Restrukturyzacja w swoim fundamentalnym znaczeniu oznacza modyfikację organizacji. W kontekście kredytów implikuje zmianę spobobów ich spłaty lub co w wielu przypadkach wiąże się z tym zabiegiem ich integracja. Historia pojedynczego użytkownika, który to do mnie przychodzi jest z grubsza jednakowa. Zaczyna się zawsze od 1-ego kredytu np. na spędzenie dalekich wakacji. Przecież człowiek całe życie ciężko pracuje i niedużo ma z tego przyjemności. Po wczasach trzeba by wykonać odnowienie domu. Ile bowiem można funkcjonować w domu umeblowanym w stylu "późny PRL". Na taki cel także możemy zaciągnąć jak pokazuje kampania marketingowa pociągający kredyt.

W tym czasie obnaża się brak odpowiedzialności dużej liczby użytkowników. Dlatego, że bardzo duża grupa z nich nie myśli nawet czy rzeczywiście w kolejnym miesiącu będzie miało środki finansowe na spłacenie swoich zaciągniętych pożyczek. Czasem dochodzą do tego problemy życiowe np. strata pracy i w takim przypadku sytuacja zaczyna być skomplikowana. Właściwie jest gdy taka osoba nie później niż w takim czasie zreflektuje się w swojej sytuacji i podejmie właściwe kroki. Wtedy bowiem restrukturyzacja kredytów jest w największym stopniu skuteczna.

Przede wszystkim trzeba zainicjować negocjacje z bankami. Dzięki skutecznym rozmowom zdołamy uzyskać zawieszenie spłacanego kredytu i przetrzymać "dotkliwy" czas. Co więcej jest szansa zracjonalizowania poziomu spłacanych rat a co za tym idzie będziemy mogli naprawić nasz osobisty budżet.