Restrukturyzacja kredytów okiem doświadczonego eksperta kredytowego


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim modyfikacja organizacji w ich spłacie i jest używana przede wszystkim w momencie kiedy kredytobiorca z rozlicznych względów nie radzi sobie z regularną spłatą zaciągniętych zadłużeń. Nie ma w tym sytuacji większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Strategia postępowania jest nader zbliżony.

W którym czasie restrukturyzacja kredytów jest potrzebna?
Na tak zbudowane pytanie nie ma niezbitej odpowiedzi. Każdy przypadek jest indywidualny i wymaga nieznacznie zmienionej taktyki działania. Dobrze jest gdy mamy swój domowy budżet w postaci formalnej np. świetnym rozwiązaniem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu posiadamy możliwość w klarowny i logiczny sposób określić swoje dochody i co w naszym wypadku jest niesłychanie ważne nakłady powiązane ze spłacaniem naszych pożyczek. Właściwie jest gdy każdego miesiąca pozostaje nam jeszcze kwota wolna do skorzystania tzw. poduszka pieniężna.

Ale już gdy dostrzegamy, iż poziom naszych wydatków niebezpiecznie zbliża się do ilości przychodów to jest to znak alarmowy komunikujący o tym, iż restrukturyzacja kredytów jest jak w największym stopniu wskazana. Nie możemy czekać z rozpoczęciem decyzji bowiem zbytnia niefrasobliwość może być źródłem dotkliwych kłopotów kredytowych. Musimy posiadać świadomość, iż np. w chwili kiedy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. 2-ie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie możemy do tego dopuścić. Za każdym razem bowiem nakłady związane z komornikiem będą wyższe niż aktualne wydatki jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do banku.