Restrukturyzacja kredytów- komplet informacji co powienieneś znać


Restrukturyzacja kredytów w minionym okresie cieszy się coraz większym zainteresowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwacznego. Jak bowiem wskazują ostatnie analizy zrealizowane przez polski instytut badawczy ponad 2 miliony Polaków nie spłaca w terminie swych zadłużeń. Znaczy to, iż z każdego roku wzrasta ilość jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swego długu. Mnóstwo znawców kładzie nacisk na to, iż jeśli tendencja ta będzie się trzymać to może to przyczynić się do dużej ilości tragedii rodzinnych, jest to skutek w skali mikro. Natomiast w skali makro wywołuje to nader niekorzystne skutki dla ojczystej ekonomii. Tzn. osoby nadmiernie zadłużone gdy nie posiadają szans regulowania swych zobowiązań i pragnąc wystrzec się przed komornikiem uchodzą w "szarą strefę" i wypadają jak wielu przekonuje z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem konsultantów kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak ostatecznych sytuacji a w czasie gdy osoba ma problemy pieniężne zastosować stosowne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której odbiorca nie ma środków finansowych na spłatę kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobkowania bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewien okres lub zmniejszył wielkość rat.

W pewnych wypadkach restrukturyzacja kredytów opiera się na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która posada kilka albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są relatywnie kosztowne w obsłudze a przecież zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest jeden tani kredyt konsolidacyjny.