Restrukturyzacja kredytów w czasach po ogólnoświatowej recesji

PureVolume™ | We’re Listening To You
Restrukturyzacja kredytów w minionym czasie cieszy się coraz to większym zainteresowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwnego. Jak bowiem pokazują ostatnie analizy przeprowadzone przez polski instytut badawczy więcej niż 2 miliony Polaków nie płaci w czasie swych zobowiązań. Znaczy to, iż z każdym rokiem przybywa jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swojego zadłużenia. Duża liczba znawców kładzie nacisk na to, iż jeśli trend ten będzie się utrzymywać to może to przyczynić się do dużej liczby tragedii rodzinnych, jest to konsekwencja w skali mikro. Natomiast w skali makro wytwarza to nader negatywne rezultaty dla rodzimej gospodarki. Tzn. osoby nazbyt zadłużone gdy nie posiadają szans regulowania swoich zobowiązań i pragnąc ustrzec się przed egzekucją komorniczą uciekają w "szarą strefę" i wypadają w pewnym sensie z "obiegu" ekonomicznego".
zobacz strone
Zadaniem konsultantów kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak skrajnych sytuacji a w momencie gdy osoba ma problemy pieniężne zastosować odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której to odbiorca nie posiada zasobów finansowych na spłatę kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobkowania bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewny okres lub obniżył wielkość rat. Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR -
czytaj wiecej
W pewnych wypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada parę albo nawet kilkanaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są względnie drogie w obsłudze a przecież znacznie lepszym wyjściem jest jeden tani kredyt konsolidacyjny.