Restrukturyzacja kredytów okiem doświadczonego specjalisty kredytowego


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim modyfikacja organizacji w ich spłacaniu i jest wykorzystywana przede wszystkim w sytuacji gdy kredytobiorca z różnych względów nie radzi sobie z poprawną spłatą zaciągniętych zadłużeń. Nie ma w tym przypadku większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Środek działania jest bardzo zbliżony.

W którym momencie restrukturyzacja kredytów jest wskazana?
Na tak zbudowane zapytanie nie ma bezdyskusyjnej odpowiedzi. Każdy przypadek jest specjalny i wymaga trochę zmienionej taktyki postępowania. Świetnie jest gdy mamy własny domowy budżet w postaci formalnej np. znakomitym wyjściem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu posiadamy możliwość w jasny i logiczny sposób wskazać swoje zarobki i co w naszym wypadku jest niesłychanie istotne koszty związane ze spłatą naszych pożyczek. Właściwie jest gdy każdego miesiąca pozostaje nam jeszcze kwota wolna do wykorzystania tzw. poduszka finansowa.

Natomiast gdy zobaczymy, iż poziom naszych wydatków niebezpiecznie przybliża się do ilości przychodów to jest to znak alarmowy mówiący o tym, że restrukturyzacja kredytów jest jak najbardziej wskazana. Nie możemy zwlekać z podjęciem decyzji gdyż zbytnia niefrasobliwość może być źródłem dotkliwych kłopotów finansowych. Musimy mieć świadomość, iż np. w momencie kiedy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. 2-ie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. W każdej sytuacji bowiem ceny powiązane z komornikiem będą wyższe niż aktualne wydatki jakie jesteśmy zobowiązani wydać w stosunku do banku.