Restrukturyzacja kredytów w kłopotliwych czasach

wiecej PureVolume™ | We’re Listening To You
Restrukturyzacja kredytów w minionym czasie cieszy się raz za razem większym zaciekawieniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwnego. Jak bowiem wskazują ostatnie analizy zrealizowane poprzez polski instytut badawczy przeszło 2 miliony Polaków nie płaci w terminie swoich zadłużeń. Oznacza to, iż z każdym rokiem wzrasta liczba ludzi zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swojego długu. Mnóstwo specjalistów sygnalizuje to, że jeżeli tendencja ta będzie się utrzymywać to może to przyczynić się do dużej liczby tragedii rodzinnych, jest to wynik w skali mikro. Jednakże w skali makro powoduje to bardzo szkodliwe skutki dla rodzimej gospodarki. Tzn. osoby za bardzo zadłużone gdy nie mają szans regulowania swych zobowiązań i pragnąc ustrzec się przed komornikiem uchodzą w "szarą strefę" i wypadają poniekąd z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem doradców kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak ostatecznych sytuacji a w czasie gdy osoba ma problemy pieniężne wykorzystywać stosowne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której klient nie posiada środków finansowych na spłatę kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobku bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewny okres lub obniżył wielkość rat.

W niektórych przypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada kilka albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są względnie kosztowne w obsłudze a przecież znacznie korzystniejszym wyjściem jest 1 niedrogi kredyt konsolidacyjny. sprobuj na tej stronie nastepny
jak usunać wpis z bik