Restrukturyzacja kredytów- doskonałe wyjście dla zadłużonych

restrukturyzacja kredytu restrukturyzacja kredytów
Restrukturyzacja kredytów w minionym okresie cieszy się raz za razem większym zaciekawieniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic zdumiewającego. Jak bowiem pokazują ostatnie analizy zrobione przez lokalny instytut badawczy ponad dwa miliony Polaków nie płaci w terminie swoich zobowiązań. Oznacza to, że z każdym rokiem przybywa osób zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swojego zadłużenia. Mnóstwo fachowców akcentuje to, iż jeśli tendencja ta będzie się utrzymywać to może to przyczynić się do dużej ilości tragedii rodzinnych, jest to rezultat w skali mikro. Jednakże w skali makro sprawia to bardzo niepomyślne skutki dla krajowej ekonomii. Tzn. ludzie za bardzo zadłużone gdy nie mają szans regulowania swych zobowiązań i pragnąc ustrzec się przed egzekucją komorniczą uchodzą w "szarą strefę" i wypadają jak wielu przekonuje z "obiegu" ekonomicznego". Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR -
oddłużanie
Zadaniem doradców kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak skrajnych sytuacji a w czasie gdy osoba ma kłopoty finansowe stosować odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której klient nie ma zasobów finansowych na spłacanie kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i utracił pracę a w związku z tym źródło przychodu bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewien okres lub zmniejszył wysokość rat.

W niektórych przypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada parę albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są względnie kosztowne w obsłudze a przecież zdecydowanie wygodniejszym wyjściem jest 1 tani kredyt konsolidacyjny.