Restrukturyzacja kredytów według sprawdzonego eksperta kredytowego


Restrukturyzacja kredytów w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zapotrzebowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic niesamowitego. Jak bowiem demonstrują minione analizy przeprowadzone poprzez polski instytut badawczy przeszło 2 miliony Polaków nie spłaca w terminie swych zobowiązań. Znaczy to, że z każdego roku przybywa jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swojego zadłużenia. Duża liczba ekspertów uwypukla to, że jeżeli trend ten będzie się utrzymywać to może to doprowadzić do wielu tragedii rodzinnych, jest to skutek w skali mikro. Jednakże w skali makro powoduje to nader niepomyślne skutki dla rodzimej gospodarki. Tzn. ludzie nadmiernie zadłużone gdy nie mają szans regulowania swych zadłużeń i pragnąc ustrzec się przed komornikiem uciekają w "szarą strefę" i wypadają jak mówią niektórzy z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem doradców kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak skrajnych sytuacji a w czasie gdy osoba ma kłopoty finansowe wykorzystywać odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której klient nie posiada zasobów finansowych na spłatę kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i utracił pracę a w związku z tym źródło przychodu bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewny czas lub zmniejszył wysokość rat.

W niektórych przypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która posada parę albo nawet kilkanaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, że są względnie kosztowne w obsłudze a w końcu znacznie korzystniejszym wyjściem jest 1 niedrogi kredyt konsolidacyjny.