Restrukturyzacja kredytów jest coraz to bardziej popularna nad Wisłą


Restrukturyzacja kredytów w minionym czasie cieszy się coraz większym zaciekawieniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic niesamowitego. Jak bowiem wskazują ostatnie badania prowadzone przez lokalny instytut badawczy przeszło 2 miliony Polaków nie płaci w czasie swych zadłużeń. Znaczy to, że z każdym rokiem wzrasta ilość jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swojego długu. Mnóstwo fachowców podkreśla to, że jeżeli tendencja ta będzie się trzymać to może to przyczynić się do wielu tragedii rodzinnych, jest to skutek w skali mikro. Jednakże w skali makro rodzi to nader niekorzystne rezultaty dla ojczystej ekonomii. Tzn. ludzie nazbyt zadłużone gdy nie mają szans regulowania swoich zadłużeń i pragnąc wystrzec się przed komornikiem uciekają w "szarą strefę" i wypadają poniekąd z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem konsultantów finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak ostatecznych sytuacji a w czasie gdy osoba ma kłopoty finansowe aplikować adekwatne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której odbiorca nie posiada środków finansowych na spłacanie kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobku bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewny czas lub obniżył wielkość rat.

W pewnych wypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która posada kilka albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są relatywnie drogie w obsłudze a przecież znacznie lepszym wyjściem jest jeden tani kredyt konsolidacyjny.