Restrukturyzacja kredytów okiem doświadczonego konsultanta kredytowego


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim modyfikacja organizacji w ich spłacaniu i jest wykorzystywana przede wszystkim w momencie gdy kredytobiorca z różnorodnych aspektów nie radzi sobie z poprawną spłatą zaciągniętych deklaracji. Nie ma w tym casusie większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Środek postępowania jest niesłychanie zbliżony.

W którym momencie restrukturyzacja kredytów jest wskazana?
Na tak postawione zapytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy przypadek jest specjalny i wymaga odrobinę zmienionej taktyki funkcjonowania. Dobrze jest gdy mamy swój domowy budżet w postaci formalnej np. wspaniałym rozwiązaniem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu jesteśmy w stanie w zrozumiały i logiczny sposób ustalić swe dochody i co w naszym przypadku jest nader ważne wydatki połączone ze spłatą naszych pożyczek. Dobrze jest gdy każdego miesiąca pozostaje nam jeszcze suma wolna do wykorzystania tzw. poduszka pieniężna.

Ale już gdy dostrzegamy, iż poziom naszych kosztów niebezpiecznie zbliża się do sumy przychodów to jest to znak alarmowy informujący o tym, że restrukturyzacja kredytów jest jak w najwyższym stopniu wskazana. Nie możemy czekać z rozpoczęciem decyzji ponieważ zbytnia niefrasobliwość może być przyczyną niebezpiecznych kłopotów kredytowych. Musimy mieć świadomość, że np. w momencie kiedy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić minimum 2-ie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie możemy do tego dopuścić. W każdej sytuacji bowiem koszta związane z komornikiem będą wyższe niż obecne wydatki jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do agencji bankowej.