Restrukturyzacja kredytów okiem doświadczonego doradcy pożyczkowego


Restrukturyzacja kredytów w minionym okresie cieszy się coraz większym zainteresowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic szczególnego. Jak bowiem wskazują minione analizy przeprowadzone poprzez lokalny instytut badawczy ponad 2 miliony Polaków nie płaci w czasie swoich zobowiązań. Znaczy to, iż z każdego roku przybywa jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swego zadłużenia. Duża liczba znawców akcentuje to, że jeżeli tendencja ta będzie się trzymać to może to doprowadzić do dużej ilości tragedii rodzinnych, jest to konsekwencja w skali mikro. Z kolei w skali makro wytwarza to nader niepomyślne rezultaty dla ojczystej gospodarki. Tzn. ludzie nazbyt zadłużone gdy nie mają możliwości regulowania swych zobowiązań i pragnąc ustrzec się przed egzekucją komorniczą uchodzą w "szarą strefę" i wypadają jak wielu przekonuje z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem doradców finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak ostatecznych sytuacji a w momencie gdy osoba ma problemy finansowe zastosować odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której odbiorca nie posiada środków finansowych na spłacanie kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i utracił pracę a w związku z tym źródło zarobku bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewny okres lub obniżył wysokość rat.

W pewnych wypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada parę albo nawet kilkanaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, że są relatywnie drogie w obsłudze a przecież zdecydowanie korzystniejszym wyjściem jest jeden tani kredyt konsolidacyjny.