Restrukturyzacja kredytów- imponująca droga do finansowej stabilności


Restrukturyzacja kredytów w ostatnim okresie cieszy się raz po raz większym zainteresowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic zdumiewającego. Jak bowiem pokazują ostatnie badania przeprowadzone przez polski instytut badawczy więcej niż dwa miliony Polaków nie spłaca w terminie swoich zobowiązań. Znaczy to, że z każdym rokiem wzrasta ilość jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swojego zadłużenia. Wielu ekspertów podkreśla to, że jeżeli tendencja ta będzie się trzymać to może to przyczynić się do dużej ilości tragedii rodzinnych, jest to skutek w skali mikro. Jakkolwiek w skali makro wywołuje to niesłychanie negatywne rezultaty dla ojczystej ekonomii. Tzn. ludzie za bardzo zadłużone gdy nie posiadają możliwości regulowania swoich zobowiązań i pragnąc wystrzec się przed komornikiem uciekają w "szarą strefę" i wypadają poniekąd z "obiegu" ekonomicznego". http://www.purevolume.com oddłużenia
kliknij, aby dowiedziec sie wiecej bik co to jest
Zadaniem doradców finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak skrajnych sytuacji a w momencie gdy osoba ma kłopoty pieniężne wykorzystywać stosowne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której konsument nie ma środków finansowych na spłacanie kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i utracił pracę a w związku z tym źródło zarobkowania bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewny czas lub obniżył wielkość rat.

W pewnych wypadkach restrukturyzacja kredytów opiera się na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada kilka albo nawet kilkanaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są relatywnie drogie w obsłudze a w końcu zdecydowanie korzystniejszym wyjściem jest 1 niedrogi kredyt konsolidacyjny.
dlaczego nie sprawdzic tutaj