Restrukturyzacja kredytów- miniporadnik dla zadłużonych

Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR -
Restrukturyzacja kredytów w ostatnim czasie cieszy się raz za razem większym zainteresowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwacznego. Jak bowiem wskazują minione badania zrobione przez krajowy instytut badawczy przeszło 2 miliony Polaków nie spłaca w czasie swoich zobowiązań. Znaczy to, że z każdego roku wzrasta ilość jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swego zadłużenia. Mnóstwo znawców zwraca uwagę na to, że jeżeli trend ten będzie się utrzymywać to może to doprowadzić do dużej ilości tragedii rodzinnych, jest to wynik w skali mikro. Natomiast w skali makro rodzi to nader negatywne skutki dla rodzimej gospodarki. Tzn. ludzie za bardzo zadłużone gdy nie mają szans regulowania swoich zadłużeń i pragnąc ustrzec się przed egzekucją komorniczą uchodzą w "szarą strefę" i wypadają poniekąd z "obiegu" ekonomicznego".
kliknij aby przeczytac wiecej Czyszczenie BIK. Ile To Kosztuje I Czy Jest Skuteczne? | dbxziebor czyszczenie bik
Zadaniem doradców finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak ekstremalnych sytuacji a w momencie gdy osoba ma kłopoty finansowe stosować stosowne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której to konsument nie posiada środków finansowych na spłatę kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobkowania bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewien okres lub obniżył wielkość rat.
przejdz na moja strone
W niektórych wypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która posada kilka albo nawet kilkanaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, że są dość kosztowne w obsłudze a w końcu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest 1 tani kredyt konsolidacyjny.