Restrukturyzacja kredytów- wspaniałe rozwiązanie dla przekredytowanych


Restrukturyzacja kredytów w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zapotrzebowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic niesamowitego. Jak bowiem wskazują minione badania zrobione przez krajowy instytut badawczy więcej niż dwa miliony Polaków nie płaci w terminie swych zobowiązań. Oznacza to, że z każdym rokiem wzrasta liczba jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swojego zadłużenia. Mnóstwo specjalistów podkreśla to, że jeżeli tendencja ta będzie się utrzymywać to może to przyczynić się do wielu tragedii rodzinnych, jest to następstwo w skali mikro. Jednakże w skali makro rodzi to nader niepomyślne rezultaty dla rodzimej gospodarki. Tzn. ludzie nadmiernie zadłużone gdy nie posiadają szans regulowania swych zadłużeń i pragnąc ustrzec się przed komornikiem uciekają w "szarą strefę" i wypadają w pewnym sensie z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem konsultantów finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak skrajnych sytuacji a w czasie gdy osoba ma kłopoty finansowe zastosować stosowne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której konsument nie ma środków finansowych na spłatę kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło przychodu bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewien okres lub obniżył wielkość rat.

W niektórych przypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada kilka albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są dość drogie w obsłudze a przecież zdecydowanie wygodniejszym wyjściem jest 1 tani kredyt konsolidacyjny.