Restrukturyzacja kredytów w skomplikowanych czasach

specjalne informacji
Restrukturyzacja kredytów w minionym okresie cieszy się raz po raz większym zaciekawieniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic szczególnego. Jak bowiem demonstrują ostatnie badania prowadzone poprzez polski instytut badawczy ponad 2 miliony Polaków nie spłaca w terminie swoich zobowiązań. Znaczy to, iż z każdym rokiem wzrasta liczba jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swego zadłużenia. Duża liczba praktyków podkreśla to, że jeśli tendencja ta będzie się trzymać to może to doprowadzić do dużej ilości tragedii rodzinnych, jest to wynik w skali mikro. Z kolei w skali makro wytwarza to niesłychanie niepomyślne rezultaty dla ojczystej ekonomii. Tzn. ludzie nazbyt zadłużone gdy nie posiadają szans regulowania swych zadłużeń i pragnąc wystrzec się przed egzekucją komorniczą uciekają w "szarą strefę" i wypadają w pewnym sensie z "obiegu" ekonomicznego". Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR -
http://wallinside.com
Zadaniem doradców finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak ekstremalnych sytuacji a w czasie gdy osoba ma kłopoty finansowe aplikować stosowne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której odbiorca nie posiada środków finansowych na spłacanie kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i utracił pracę a w związku z tym źródło zarobku bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewien okres lub zmniejszył wysokość rat.

W pewnych przypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która posada parę albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, że są dość kosztowne w obsłudze a w końcu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest 1 tani kredyt konsolidacyjny.
PureVolume™ | We’re Listening To You