Restrukturyzacja kredytów okiem doświadczonego konsultanta kredytowego


Funkcjonuję w branży finansowo- pożyczkowej od dobrych paru lat. Z biegiem czasu zacząłem zauważać jak wielkim problemem w naszym polskim społeczeństwie jest sprawa długów. Więc też z czystym sumieniem mogę rzec, iż bezkonkurencyjnym wyjściem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z wielu kardynalnych aspektów. O tych przyczynach wskazuję niżej.

Restrukturyzacja w swym głównym znaczeniu znaczy modyfikację organizacji. W aspekcie kredytów wyznacza modyfikację spobobów ich spłaty lub co częstokroć wiąże się z tym zabiegiem ich konsolidacja. Historia pojedynczego klienta, który do mnie trafia jest z grubsza jednakowa. Zaczyna się w każdym przypadku od 1-ego kredytu np. na spędzenie tropikalnych wakacji. Wszak człowiek całe życie ciężko pracuje i niedużo ma z tego przyjemności. Po wczasach wypadało by ukończyć remont mieszkania. Ile bowiem można funkcjonować w mieszkaniu umeblowanym w stylu "późny PRL". Na tego typu cel także możemy zaciągnąć jak określa reklama pociągający kredyt.

W tym momencie objawia się brak odpowiedzialności dużej liczby odbiorców. Gdyż bardzo duża grupa z nich nie zastanawia się nawet czy faktycznie w następnym miesiącu będzie miało środki pieniężne na spłacenie swych zaciągniętych kredytów. Nieraz dochodzą do tego troski życiowe np. strata pracy i w takim przypadku sprawa zaczyna być skomplikowana. Dobrze jest kiedy taka osoba nie później niż w takowym czasie zreflektuje się w swoim położeniu i podejmie należyte kroki. Wówczas bowiem restrukturyzacja kredytów jest w najwyższym stopniu skuteczna.

Przede wszystkim trzeba zainicjować pertraktacje z bankami. Dzięki wprawnym pertraktacjom zdołamy uzyskać zawieszenie spłacanego kredytu i przeżyć "dotkliwy" czas. Jednocześnie jest szansa zracjonalizowania poziomu opłacanych rat a co za tym idzie będziemy mogli uporządkować nasz osobisty budżet.