Restrukturyzacja kredytów okiem doświadczonego eksperta pożyczkowego


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim zmiana organizacji w ich spłacaniu i jest stosowana przede wszystkim w sytuacji gdy kredytobiorca z przeróżnych względów nie radzi sobie z prawidłową spłatą zaciągniętych zobowiązań. Nie ma w tym przypadku większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Środek działania jest niesłychanie przybliżony.

W którym momencie restrukturyzacja kredytów jest wskazana?
Na tak postawione pytanie nie ma niezbitej odpowiedzi. Każdy przypadek jest wyjątkowy i wymaga nieznacznie zmienionej taktyki funkcjonowania. Dobrze jest gdy mamy swój domowy budżet w postaci formalnej np. wyśmienitym rozwiązaniem jest uznany arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu posiadamy możliwość w klarowny i transparentny sposób wyznaczyć swe przychody i co w naszym wypadku jest nader istotne koszty związane ze spłacaniem naszych kredytów. Właściwie jest gdy każdego miesiąca zostaje nam jeszcze kwota wolna do wykorzystania tzw. poduszka pieniężna.

Z kolei gdy dostrzegamy, że poziom naszych wydatków niebezpiecznie przybliża się do sumy profitów to jest to znak alarmowy informujący o tym, że restrukturyzacja kredytów jest jak w stopniu daleko idącym wskazana. Nie możemy zwlekać z wykonaniem decyzji gdyż zbytnia niefrasobliwość może być przyczyną dotkliwych problemów finansowych. Musimy mieć świadomość, iż np. w momencie kiedy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. dwie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie możemy do tego dopuścić. Za każdym razem bowiem wydatki powiązane z komornikiem mogą być wyższe niż obecne koszty jakie jesteśmy zobowiązani wydać w stosunku do agencji bankowej.