Restrukturyzacja kredytów- kompilacja informacji dla dłużników

zobacz strone www
Restrukturyzacja kredytów w minionym okresie cieszy się raz za razem większym zaciekawieniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwacznego. Jak bowiem wskazują ostatnie analizy zrobione przez krajowy instytut badawczy przeszło dwa miliony Polaków nie spłaca w czasie swoich zobowiązań. Oznacza to, iż z każdym rokiem wzrasta liczba jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swego zadłużenia. Duża liczba ekspertów zwraca uwagę na to, że jeżeli tendencja ta będzie się utrzymywać to może to przyczynić się do wielu tragedii rodzinnych, jest to następstwo w skali mikro. Choć już w skali makro wytwarza to bardzo niekorzystne rezultaty dla ojczystej ekonomii. Tzn. ludzie za bardzo zadłużone gdy nie posiadają szans regulowania swoich zadłużeń i pragnąc ustrzec się przed komornikiem uciekają w "szarą strefę" i wypadają jak wielu przekonuje z "obiegu" ekonomicznego".
jak usunać wpis z bik Restrukturyzacja kredytów w kłopotliwych latach
Zadaniem doradców kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak skrajnych sytuacji a w czasie gdy osoba ma problemy pieniężne zastosować właściwe rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której konsument nie posiada zasobów finansowych na spłatę kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobku bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewien okres lub zmniejszył wysokość rat. PureVolume™ | We’re Listening To You

W niektórych przypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która posada kilka albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są względnie drogie w obsłudze a przecież znacznie korzystniejszym wyjściem jest jeden niedrogi kredyt konsolidacyjny.
Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR -