Restrukturyzacja kredytów- miniporadnik dla przekredytowanych

PureVolume™ | We’re Listening To You
Restrukturyzacja kredytów to kolejne zadanie z którym przyszło mi się zmierzyć w mojej pracy konsultanta pożyczkowego. O ile temat zaciągania kredytów jest mniej lub bardziej znana przeważającej części mieszkańców naszego kraju tj. tej grupie, która choć raz w swoim życiu zdecydowała się na wzięcie kredytu. Sytuacja w takim razie jest relatywnie nieskomplikowana. Potrzebujemy pieniędzy na oznaczony cel np. jesteśmy świeżym małżeństwem i budujemy własny wymarzony dom. Idziemy wobec tego do agencji bankowej i staramy się o osiągnięcie kredytu hipotecznego. Instytucja finansowa aby mieć pewność, iż tego typu kredyt będziemy starannie zwracać bada nasze zarobki, ich wysokość, okresowość, typ zakładu pracy itd. Jednocześnie zwrot kredytu ubezpiecza przez zrealizowanie stosownego wpisu w księdze wieczystej nieruchomości, jest to dział IV ksiąg wieczystych tj. hipoteka.
http://antywindykacja.net/podstrona/oddluzanie/czyszczenie-rejestrow-bik-i-br Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR - Link strony
Restrukturyzacja kredytów to zagadnienie co do którego powinno się posiadać adekwatną wiedzę praktyczną już stricte prawniczą. Dlatego, że powinniśmy mieć świadomość, że zawarta umowa kredytowa to oficjalne zobowiązanie, jakiego warunki nie mogą być dobrowolnie ustalane i zmieniane przez strony porozumienia. Umowa jest albowiem regulowana przez odpowiednie akty, niższej wagi- takie jak regulaminy bankowe i wyższej rangi jak Ustawa o Prawie Bankowym, Ustawa o kredycie konsumenckim i Kodeks cywilny.

Z tego powodu jeśli naszym zadaniem jest restrukturyzacja kredytów to powinniśmy brać pod uwagę zastrzeżenia, które to są nakładane przez wyżej wymienione akty, zarówno na nas jak i na bank. Np. kiedy nie spłacamy naszego kredytu i wystąpiła zaległość w postaci 2 niespłaconych rat to bank ma prawną możliwość wszczęcia procedury wypowiedzenia naszej umowy, co ostatecznie kończy się egzekucją komorniczą.