Restrukturyzacja kredytów- wskazówki znawców na szybkie wyjście z długów


Restrukturyzacja kredytów to następne zadanie z którym przyszło mi się zmierzyć w mej pracy konsultanta kredytowego. O ile kwestia zaciągania kredytów jest w mniejszym stopniu lub w wyższym stopniu znana większości obywateli naszego kraju tj. tej grupie, która to chociaż raz w swym życiu zdecydowała się na wzięcie kredytu. Okoliczność wówczas jest relatywnie łatwa. Potrzebujemy pieniędzy na określony cel np. jesteśmy świeżym małżeństwem i wznosimy własny wymarzony dom. Idziemy w obliczu tego do instytucji finansowej i staramy się o dostanie kredytu hipotecznego. Bank aby mieć gwarancję, iż taki kredyt będziemy starannie spłacać bada nasze zarobki, ich wielkość, częstotliwość, typ zakładu pracy itd. Ponadto zwrot kredytu ubezpiecza poprzez dokonanie stosownego wpisu w księdze wieczystej nieruchomości, jest to wydział IV ksiąg wieczystych tj. hipoteka. przejsc do mojego bloga

Restrukturyzacja kredytów to temat co do którego należy posiadać stosowną wiedzę już stricte prawną. Ponieważ trzeba mieć świadomość, iż podpisana umowa kredytowa to poważne zobowiązanie, którego normy nie mogą być dobrowolnie określone i zmieniane przez strony porozumienia. Umowa jest bowiem regulowana przez stosowne akty, mniejszej wagi- takie jak regulaminy bankowe i wyższej rangi jak Ustawa o Prawie Bankowym, Ustawa o kredycie konsumenckim i Kodeks cywilny.

Z tej przyczyny jeżeli naszym zadaniem jest restrukturyzacja kredytów to musimy brać pod uwagę ograniczenia, które to są nakładane przez opisane akty, zarówno na nas jak i na bank. Np. gdy nie spłacamy naszego kredytu i wystąpiła zaległość w postaci dwóch niespłaconych rat to bank ma prawną perspektywę wszczęcia procedury wypowiedzenia naszej umowy, co ostatecznie kończy się egzekucją komorniczą.
bik co to jest
http://antywindykacja.net jak usunać wpis z bik