Restrukturyzacja kredytów- świetna droga do finansowej równowagi


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim zmiana organizacji w ich spłacaniu i jest wykorzystywana przede wszystkim w momencie kiedy kredytobiorca z rozlicznych względów nie radzi sobie z regularną spłatą zaciągniętych deklaracji. Nie ma w tym casusie większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Strategia postępowania jest nader przybliżony.

W którym czasie restrukturyzacja kredytów jest wskazana?
Na tak postawione pytanie nie ma bezdyskusyjnej odpowiedzi. Każdy przypadek jest odrębny i domaga się trochę zmienionej taktyki funkcjonowania. Dobrze jest wówczas gdy prowadzimy swój domowy budżet w postaci formalnej np. doskonałym wyjściem jest uznany arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu mamy możliwość w klarowny i przejrzysty sposób stwierdzić swe przychody i co w naszym przypadku jest niesłychanie istotne koszty powiązane ze spłacaniem naszych kredytów. Dobrze jest gdy każdego miesiąca pozostaje nam jeszcze suma wolna do wykorzystania tzw. poduszka finansowa.

Ale już gdy zobaczymy, iż poziom naszych wydatków niebezpiecznie przybliża się do ilości przychodów to jest to znak alarmowy informujący o tym, iż restrukturyzacja kredytów jest jak w najwyższym stopniu wskazana. Nie możemy czekać z wykonaniem decyzji dlatego, że zbytnia niefrasobliwość może być źródłem znaczących kłopotów finansowych. Powinniśmy mieć świadomość, że np. w momencie kiedy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. dwie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. W każdej sytuacji bowiem wydatki związane z komornikiem będą wyższe niż dzisiejsze nakłady jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do instytucji finansowej.