Restrukturyzacja kredytów według doświadczonego specjalisty pożyczkowego


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim zmiana organizacji w ich spłacaniu i jest stosowana przede wszystkim w momencie kiedy kredytobiorca z różnych względów nie radzi sobie z właściwą spłatą zaciągniętych zadłużeń. Nie ma w tym wypadku większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Sposób postępowania jest bardzo przybliżony.

W jakim czasie restrukturyzacja kredytów jest potrzebna?
Na tak postawione zapytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy przypadek jest odrębny i domaga się nieznacznie zmienionej taktyki postępowania. Świetnie jest gdy prowadzimy własny domowy budżet w postaci formalnej np. idealnym rozwiązaniem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu możemy w jasny i transparentny sposób ustalić swe zarobki i co w naszym wypadku jest bardzo istotne wydatki powiązane ze spłatą naszych pożyczek. Właściwie jest gdy każdego miesiąca zostaje nam jeszcze kwota wolna do wykorzystania tzw. poduszka finansowa.

Ale już gdy zobaczymy, że poziom naszych wydatków niebezpiecznie przybliża się do sumy zarobków to jest to sygnał alarmowy komunikujący o tym, iż restrukturyzacja kredytów jest jak najbardziej wskazana. Nie możemy zwlekać z wykonaniem decyzji ponieważ zbytnia niefrasobliwość może być przyczyną poważnych problemów kredytowych. Musimy posiadać świadomość, że np. w chwili kiedy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. 2-ie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. Zawsze bowiem wydatki powiązane z komornikiem mogą być wyższe niż aktualne wydatki jakie jesteśmy zobowiązani wydać w stosunku do agencji bankowej.