Restrukturyzacja kredytów według doświadczonego eksperta pożyczkowego


Restrukturyzacja kredytów w minionym okresie cieszy się coraz to większym zaciekawieniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic zdumiewającego. Jak bowiem wskazują ostatnie badania prowadzone przez krajowy instytut badawczy więcej niż dwa miliony Polaków nie płaci w terminie swoich zobowiązań. Oznacza to, że z każdego roku wzrasta liczba ludzi zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swego długu. Duża liczba fachowców akcentuje to, że jeżeli tendencja ta będzie się utrzymywać to może to przyczynić się do dużej ilości tragedii rodzinnych, jest to pokłosie w skali mikro. Choć już w skali makro wywołuje to nader niepomyślne skutki dla ojczystej gospodarki. Tzn. ludzie nadmiernie zadłużone gdy nie mają szans regulowania swoich zobowiązań i pragnąc wystrzec się przed egzekucją komorniczą uciekają w "szarą strefę" i wypadają w pewnym sensie z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem konsultantów kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak ekstremalnych sytuacji a w momencie gdy osoba ma kłopoty pieniężne zastosować odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której odbiorca nie posiada środków finansowych na spłacanie kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobku bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewny czas lub zmniejszył wielkość rat.

W pewnych wypadkach restrukturyzacja kredytów opiera się na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która posada kilka albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są względnie drogie w obsłudze a w końcu znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest 1 tani kredyt konsolidacyjny.