Restrukturyzacja kredytów- doskonała droga do finansowej równowagi


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim zmiana organizacji w ich spłacie i jest używana przede wszystkim w momencie gdy kredytobiorca z różnorodnych względów nie radzi sobie z regularną spłatą zaciągniętych zadłużeń. Nie ma w tym casusie większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Sposób działania jest nader przybliżony.

W jakim czasie restrukturyzacja kredytów jest wskazana?
Na tak postawione zapytanie nie ma bezdyskusyjnej odpowiedzi. Każdy przypadek jest specjalny i wymaga lekko zmienionej taktyki funkcjonowania. Dobrze jest gdy mamy własny domowy budżet w postaci formalnej np. świetnym wyjściem jest uznany arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu możemy w klarowny i transparentny sposób ustalić własne zarobki i co w naszym przypadku jest nader istotne wydatki związane ze spłatą naszych kredytów. Dobrze jest gdy każdego miesiąca pozostaje nam jeszcze kwota wolna do użytku tzw. poducha pieniężna.

Natomiast gdy dostrzegamy, że poziom naszych wydatków niebezpiecznie zbliża się do sumy zarobków to jest to sygnał alarmowy informujący o tym, iż restrukturyzacja kredytów jest jak w największym stopniu wskazana. Nie możemy zwlekać z rozpoczęciem decyzji ponieważ zbytnia niefrasobliwość może być źródłem dotkliwych trudności finansowych. Powinniśmy mieć świadomość, że np. w momencie kiedy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić minimum dwie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. W każdej sytuacji bowiem koszta związane z komornikiem będą wyższe niż aktualne koszty jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do agencji bankowej.