Restrukturyzacja kredytów okiem doświadczonego doradcy kredytowego


Pracuję w dziedzinie finansowo- pożyczkowej od dobrych kliku lat. Z biegiem czasu zacząłem widzieć jak sporym problemem w naszym rodzimym społeczeństwie jest kwestia zadłużenia. Dlatego też z czystym sumieniem mogę rzec, iż doskonałym rozwiązaniem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z kilku głównych aspektów. O tych powodach wspominam niżej.

Restrukturyzacja w swym podstawowym znaczeniu oznacza modyfikację organizacji. W aspekcie kredytów określa modyfikację spobobów ich spłaty lub co nierzadko wiąże się z tym zabiegiem ich integracja. Historia każdego klienta, który do mnie trafia jest z grubsza porownywalna. Rozpoczyna się w każdym przypadku od 1-ego kredytu np. na spędzenie egzotycznych wczasów. Gdyż człowiek całe życie mozolnie pracuje i niedużo ma z tego przyjemności. Po wczasach wypadało by wyremontować dom. Ile bowiem można bytować w mieszkaniu umeblowanym w nurcie "późny PRL". Na taki cel także można zaciągnąć jak wskazuje reklama interesujący kredyt.

W tym czasie obnaża się brak odpowiedzialności dużej liczby użytkowników. Jako że bardzo duża grupa z nich nie zastanawia się nawet czy rzeczywiście w następnym miesiącu będzie miało środki pieniężne na spłatę swych zaciągniętych zobowiązań. Czasami dochodzą do tego problemy życiowe np. strata pracy i wtedy sprawa zaczyna być poważna. Właściwie jest gdy taka osoba nie później niż w takim czasie zreflektuje się w swoim położeniu i podejmie właściwe kroki. Wówczas bowiem restrukturyzacja kredytów jest w największym stopniu skuteczna.

Przede wszystkim powinno się rozpocząć pertraktacje z bankami. Dzięki wprawnym rozmowom możemy otrzymać zawieszenie spłacanego kredytu i przetrzymać "trudny" czas. Na dodatek jest możliwość obniżenia wysokości spłacanych rat a co za tym idzie damy radę naprawić nasz osobisty budżet.