Restrukturyzacja kredytów- kompilacja wiedzy dla przekredytowanych

Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR -
Restrukturyzacja kredytów w ostatnim okresie cieszy się coraz większym zainteresowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwacznego. Jak bowiem demonstrują minione analizy zrealizowane przez polski instytut badawczy przeszło dwa miliony Polaków nie płaci w czasie swoich zadłużeń. Oznacza to, iż z każdym rokiem wzrasta ilość osób zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swego zadłużenia. Duża liczba fachowców uwypukla to, że jeśli tendencja ta będzie się trzymać to może to doprowadzić do wielu tragedii rodzinnych, jest to pokłosie w skali mikro. Jakkolwiek w skali makro wytwarza to niesłychanie niepomyślne skutki dla krajowej ekonomii. Tzn. osoby za bardzo zadłużone gdy nie mają szans regulowania swych zobowiązań i pragnąc wystrzec się przed egzekucją komorniczą uciekają w "szarą strefę" i wypadają w pewnym sensie z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem konsultantów finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak ekstremalnych sytuacji a w czasie gdy osoba ma problemy finansowe wykorzystywać adekwatne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której klient nie posiada środków finansowych na spłacanie kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobkowania bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewny czas lub obniżył wielkość rat.

W wybranych przypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która posada kilka albo nawet kilkanaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są stosunkowo kosztowne w obsłudze a w końcu znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest 1 niedrogi kredyt konsolidacyjny.
http://antywindykacja.net/podstrona/oddluzanie/czyszczenie-rejestrow-bik-i-br restrukturyzacja kredytów jak usunać wpis z bik