Restrukturyzacja kredytów- kompendium wiedzy dla przekredytowanych

oddłużanie http://antywindykacja.net/podstrona/oddluzanie/czyszczenie-rejestrow-bik-i-br
Restrukturyzacja kredytów w minionym czasie cieszy się coraz to większym zainteresowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic szczególnego. Jak bowiem wskazują minione analizy zrobione przez polski instytut badawczy przeszło 2 miliony Polaków nie spłaca w terminie swych zadłużeń. Znaczy to, że z każdego roku przybywa jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swego zadłużenia. Duża liczba znawców akcentuje to, że jeśli trend ten będzie się utrzymywać to może to doprowadzić do dużej liczby tragedii rodzinnych, jest to następstwo w skali mikro. Choć już w skali makro powoduje to niesłychanie szkodliwe rezultaty dla rodzimej gospodarki. Tzn. osoby nadmiernie zadłużone gdy nie posiadają szans regulowania swych zobowiązań i pragnąc ustrzec się przed komornikiem uciekają w "szarą strefę" i wypadają niejako z "obiegu" ekonomicznego".
http://antywindykacja.net
Zadaniem konsultantów finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak ekstremalnych sytuacji a w czasie gdy osoba ma problemy pieniężne aplikować odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której konsument nie ma zasobów finansowych na spłatę kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i utracił pracę a w związku z tym źródło przychodu bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewny okres lub zmniejszył wysokość rat.

W pewnych wypadkach restrukturyzacja kredytów opiera się na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która posada kilka albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, że są relatywnie kosztowne w obsłudze a przecież zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest 1 niedrogi kredyt konsolidacyjny. PureVolume™ | We’re Listening To You bezkonkurencyjny post