Restrukturyzacja kredytów w przykrych latach


Funkcjonuję w branży finansowo- kredytowej od dobrych kilkunastu lat. Z biegiem lat zacząłem zauważać jak dużym kłopotem w naszym rodzimym narodzie jest sprawa długów. Dlatego też z czystym sumieniem mogę powiedzieć, iż najatrakcyjniejszym wyjściem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z kilku zasadniczych aspektów. O tych przyczynach wspominam niżej.

Restrukturyzacja w swym podstawowym znaczeniu określa modyfikację organizacji. W kontekście kredytów oznacza modyfikację spobobów ich spłacania lub co niejednokrotnie wiąże się z tym zabiegiem ich konsolidacja. Historia każdego odbiorcy, który to do mnie trafia jest z grubsza podobna. Zaczyna się zawsze od jednego kredytu np. na spędzenie tropikalnych wczasów. Wszak człowiek całe życie mozolnie pracuje i niewiele ma z tego przyjemności. Po wakacjach trzeba by wyremontować dom. Ile bowiem możemy żyć w mieszkaniu umeblowanym w nurcie "późny PRL". Na taki cel także jest możliwość zaciągnąć jak wskazuje kampania marketingowa atrakcyjny kredyt.

W tym czasie objawia się brak odpowiedzialności dużej liczby użytkowników. Bowiem bardzo duża grupa z nich nie myśli nawet czy faktycznie w kolejnym miesiącu będzie posiadało środki pieniężne na spłatę swych zaciągniętych pożyczek. Czasem dochodzą do tego kłopoty życiowe np. utrata pracy i w takim przypadku sprawa zaczyna być poważna. Dobrze jest kiedy taka osoba nie później niż w takowym czasie zreflektuje się w swoim położeniu i podejmie należyte kroki. W takim przypadku bowiem restrukturyzacja kredytów jest najbardziej efektywna.

Przede wszystkim wskazane jest zainicjować negocjacje z bankami. Dzięki skutecznym negocjacjom jesteśmy w stanie osiągnąć zawieszenie spłacanego kredytu i przetrzymać "dotkliwy" okres. Co więcej jest szansa zmniejszenia poziomu opłacanych rat a co za tym idzie jesteśmy wstanie naprawić nasz osobisty budżet.