Restrukturyzacja kredytów- doskonałe wyjście dla dłużników

kliknij, aby przesledzic Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR - PureVolume™ | We’re Listening To You
Restrukturyzacja kredytów w minionym czasie cieszy się coraz to większym zaciekawieniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwacznego. Jak bowiem wskazują ostatnie analizy zrealizowane przez krajowy instytut badawczy przeszło 2 miliony Polaków nie płaci w czasie swoich zadłużeń. Oznacza to, iż z każdego roku wzrasta liczba jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swojego długu. Mnóstwo praktyków sygnalizuje to, iż jeżeli tendencja ta będzie się trzymać to może to doprowadzić do wielu tragedii rodzinnych, jest to efekt w skali mikro. Ale już w skali makro rodzi to nader negatywne skutki dla ojczystej ekonomii. Tzn. osoby za bardzo zadłużone gdy nie mają szans regulowania swych zobowiązań i pragnąc wystrzec się przed komornikiem uchodzą w "szarą strefę" i wypadają w pewnym sensie z "obiegu" ekonomicznego". ta strona

Zadaniem doradców finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak ekstremalnych sytuacji a w momencie gdy osoba ma kłopoty pieniężne aplikować adekwatne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której konsument nie ma zasobów finansowych na spłatę kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i utracił pracę a w związku z tym źródło przychodu bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewny okres lub obniżył wielkość rat.

W pewnych wypadkach restrukturyzacja kredytów opiera się na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która posada parę albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są relatywnie drogie w obsłudze a przecież znacznie lepszym rozwiązaniem jest 1 niedrogi kredyt konsolidacyjny.