Restrukturyzacja kredytów- podstawowe informacje dla zadłużonych


Działam w dziedzinie finansowo- kredytowej od dobrych kliku lat. Z biegiem czasu zacząłem widzieć jak sporym problemem w naszym polskim narodzie jest kwestia długów. Dlatego też z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że najlepszym wyjściem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z paru fundamentalnych aspektów. O tych powodach wspominam niżej.

Restrukturyzacja w swoim zasadniczym znaczeniu określa zmianę organizacji. W kontekście kredytów wyznacza modyfikację sposobu ich spłaty lub co w wielu przypadkach wiąże się z tym zabiegiem ich połączenie. Historia każdego klienta, który to do mnie przychodzi jest z grubsza analogiczna. Zaczyna się za każdym razem od 1-ego kredytu np. na spędzenie egzotycznych wczasów. Gdyż człowiek całe życie ciężko pracuje i niewiele ma z tego przyjemności. Po wczasach wypadało by wykonać remont domu. Ile bowiem możemy funkcjonować w mieszkaniu umeblowanym w stylu "późny PRL". Na tego typu cel również możemy zaciągnąć jak pokazuje kampania marketingowa interesujący kredyt.

W tym momencie odsłania się niefrasobliwość wielu klientów. Bowiem bardzo duża grupa z nich nie zastanawia się nawet czy rzeczywiście w następnym miesiącu będzie posiadało środki pieniężne na spłatę swoich zaciągniętych zadłużeń. Czasem dochodzą do tego kłopoty życiowe np. strata pracy i wówczas sytuacja zaczyna być poważna. Dobrze jest gdy taka osoba najpóźniej w takim momencie zreflektuje się w swoim położeniu i podejmie właściwe kroki. W takim przypadku bowiem restrukturyzacja kredytów jest najbardziej skuteczna.

Przede wszystkim wskazane jest rozpocząć negocjacje z bankami. Dzięki skutecznym negocjacjom mamy możliwość osiągnąć zawieszenie spłacanego kredytu i przetrwać "ciężki" okres. Dodatkowo jest możliwość redukcji wysokości spłacanych rat a co za tym idzie zdołamy uporządkować nasz domowy budżet.