Restrukturyzacja kredytów jako sposób na finansowe troski

moje wyjasnienie
Restrukturyzacja kredytów w ostatnim okresie cieszy się raz za razem większym zapotrzebowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwnego. Jak bowiem demonstrują ostatnie analizy przeprowadzone przez lokalny instytut badawczy przeszło 2 miliony Polaków nie spłaca w czasie swych zadłużeń. Oznacza to, iż z każdego roku wzrasta ilość ludzi zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swojego długu. Mnóstwo specjalistów akcentuje to, że jeżeli trend ten będzie się trzymać to może to przyczynić się do dużej liczby tragedii rodzinnych, jest to skutek w skali mikro. Z kolei w skali makro sprawia to nader negatywne rezultaty dla krajowej gospodarki. Tzn. osoby nazbyt zadłużone gdy nie mają możliwości regulowania swych zadłużeń i pragnąc wystrzec się przed komornikiem uciekają w "szarą strefę" i wypadają w pewnym sensie z "obiegu" ekonomicznego".
Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR -
Zadaniem doradców kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak ekstremalnych sytuacji a w czasie gdy osoba ma kłopoty pieniężne stosować właściwe rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której konsument nie ma środków finansowych na spłacanie kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobku bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewien okres lub zmniejszył wielkość rat.
odkryj to
W wybranych wypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada kilka albo nawet kilkanaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są względnie drogie w obsłudze a w końcu znacznie korzystniejszym wyjściem jest 1 niedrogi kredyt konsolidacyjny. dodatkowe srodki
http://wallinside.com